Mūsų internetinėje parduotuvėje naudojami slapukai, siekiant pasiūlyti geresnę vartotojo patirtį, todėl rekomenduojame sutikti su jų naudojimu, kad galėtumėte visapusiškai mėgautis naršymu.
Lietuvoje vis labiau populiarėjant baltyminiams batonėliams, Apolono Papildai nusprendė trumpai aptarti jų maistines sudėtis, kuo jie skiriasi, jų pliusus bei minusus.
Pasaulyje baltyminiai batonėliai yra dažnai pasirenkami užkandžiai, nes yra sukurti tam, kad žmogaus mitybą praturtintų maistinėmis medžiagomis ir vitaminais.
Žmonės mėgsta baltyminius batonėlius, nes jie padeda paįvairinti žmogaus mitybos racioną. Be to, baltyminiai batonėliai yra greitas ir skanus užkandis, kuris gali pakeisti saldumynus, kai norisi kažko saldaus, taip pat, per dieną padeda surinkti daugiau baltymų tiems žmonėms, kurie neturi daug laiko maisto gamybai, bei gyvena užimtą gyvenimą.
Baltyminių batonėlių maistinė sudėtis
Nuo 2019 metų Lietuvos papildų rinkoje atsirado daugiau kokybiškų baltymų batonėlių (Grenade Carb KIlla, QNT Protein Joy ir kt.). Tačiau turite suprasti, kad Lietuvos rinkoje yra daug įvairių rūšių baltyminių batonėlių, kurių sudėtis nėra pati geriausia, todėl, prieš perkant baltyminius batonėlius, turite įsitikinti, kad batonėlis yra sudarytas iš kokybiškų ingredientų ir pasižymi geru maistinių medžiagų santykiu.
Didžioji dalis baltyminių batonėlių yra sudaryti iš: išrūgų baltymų, saldiklių, kvapiųjų medžiagų, kakavos miltelių, medžiagų, kurios pagerina batonėlio skonį ir galiojimo trukmę. Daugiau kalorijų turintys batonėliai savo sudėtyje turi avižų, riešutų, vaisių gabaliukų, sėklų. Šie batonėliai tinka asmenims, kurie nori priaugti svorio arba atsistatyti po treniruotės (QNT Enerjack).
Baltyminiai batonėliai yra geras baltymų, angliavandenių šaltinis, priklausomai nuo jo sudėties, taip pat iš batonėlių galima gauti šiek tiek kalcio, B grupės vitaminų, kalio ir geležies, kai kurie batonėliai yra praturtinti papildomais vitaminais, todėl tinka vegetarams.
Prieš pirkdami baltyminius batonėlius turėtumėte įsitikinti, kad batonėliuose nėra per daug cukraus, fruktozės, klevų sirupo, nes būtent tokių nekokybiškų batonėlių yra gausu prekybos centruose, todėl visada prieš perkant baltyminius batonėlius galėtumėte pasikonsultuoti su sporto papildų parduotuvėje dirbančiais asmenimis. Papildų parduotuvės konsultantai pasiūlys kokybiškiausią produkciją.
Pagrindiniai baltyminių batonėlių pliusai
Tai puikus, greitas užkandis, kai nėra laiko maisto gamybai. Taip pat, baltyminius batonėlius galite valgyti bet kur, tai reiškia, kad baltyminis batonėlis gali pakeisti nesveiką užkandį ar valgį, kai skubate, važiuojate automobiliu ar autobusu, todėl tai praktiškas pasirinkimas. Be to, kokybiškas baltyminis batonėlis gali būti puikus užkandis po treniruotes, kuris gali padėti atsistatyti, jeigu nėra galimybės suvalgyti subalansuoto valgio. Galiausiai, baltyminiai batonėliai gali padėti surinkti papildomų skaidulų, vitaminų ir mineralų, kurie yra reikalingi gerai savijautai.
Baltyminiai batonėliai yra naudingi svorio metimui, nes praturtina mitybą baltymais. Didesnis baltymų suvartojimas didina terminį maisto efektą (padeda išdeginti daugiau kcal per dieną, skatina svorio metimą), taip pat suteikia didesnį sotumo jausmą.
Baltyminiai batonėliai gali padėti priaugti svorio. Norint priaugti svorio, reikia sukurti kcal perteklių. Baltyminiai batonėliai su didesniu kiekiu angliavandeniu gali padėti surinkti daugiau kcal.
Pagrindiniai baltyminių batonėlių minusai
Yra sukurta daug batonėlių rūšių. Ne visi batonėliai yra kokybiški, todėl turėtumėte rinktis batonėlius, kurių sudėtyje nėra daug cukraus, riebalų, neaiškių ingredientų. Visada, prieš perkant batonėlį, turėtumėte pasikonsultuoti su specialistu, kad neįsigytumėte nekokybiško produkto.
Apibendrinus, baltyminiai batonėliai gali padėti surinkti daugiau baltymų, pakeisti nesveikus užkandžius, paįvairinti mitybą. Prieš renkantis produktą svarbu įvertinti produkto maistingumą ir kokybę. Nesirinkti batonėlių, kuriuose gausu cukraus ir kitų neaiškių sudedamųjų dalių. Svarbiausia subalansuota mityba ir sveikas gyvenimo būdas.
Campos-Nonato I, Hernandez L, Barquera S. Effect of a High-Protein Diet versus Standard-Protein Diet on Weight Loss and Biomarkers of Metabolic Syndrome: A Randomized Clinical Trial. Obes Facts. 2017;10(3):238-251.
Burke LM, Kiens B, Ivy JL. Carbohydrates and fat for training and recovery. J Sports Sci. 2004 Jan;22(1):15-30.